czyli - zamek czeka na otwarcie, czas na klucze

 

Grudzień 2011
Do Urzędu Gminy wpływają opinie społeczeństwa z poparciem dla żwirowni.

Po pierwsze :
Klub Sportowy Sarbia - wiodąca dyscyplina: piłka nożna, rok powstania 2002, współpracuje z Uczniowskim Klubem Sportowym Dyskobol z Grzebieniska. Prezes Klubu Tadeusz Grzesiak pisze, że popierają bo Inwestor żwirowni "ściśle współpracuje z KKS Lech Poznań" więc liczą na to, że dusznickie  kluby sportowe będą dzięki temu miały również szansę z Lechem Poznań  współpracować. Lech Poznań w opinii Prezesa Grzesiaka jest też sposobem na  krzewienie sportu wśród najmłodszych.

Czytaj dalej...

Napisane przez m dnia 15.04.2012, 00:46:36


Rekacja informuje, że ze względu na lawinowo rosnące zainteresowanie, na stronie będą prowadzone prace związane ze zwiększeniem jej funkcjonalności i wprowadzeniem nowych funkcji. W miarę możliwości prace będą prowadzone w nocy, aby nie blokować dostępu do treści.
 

Wiernych czytelników, szczególnie tego skrywającego się za wieloma nickami, redakcja prosi o chwilę cierpliwości. Z pewnością zostanie ona wynagrodzona.

Napisane przez frmn dnia 08.04.2012, 00:17:58


Klik!

 

Redakcja informuje, że na główną wrócił jej stały mieszkaniec. Pierwotny, chciałoby się rzec.

Napisane przez frmn dnia 07.04.2012, 01:03:26


czyli jak zdobyć Kryształowy Puchar dla Najlepszego Scenarzysty w kategorii gmin wszelakich.

Uwaga : scenariusz jest uniwersalny, po podstawieniu w miejsce "żwiru" nazwy dowolnej inwestycji może pozostać równie skuteczny.

Akt 1
czyli - pierwsze wrażenie jest najważniejsze lub metoda kija i marchewki

Kwiecień 2011.
Inwestor żwirowni Sarbia/Mieściska zgłasza się do Urzędu Gminy.w sprawie otwarcia żwirowni.

Czytaj dalej...

Napisane przez m dnia 05.04.2012, 22:49:59


Mieszkańcy Kunowa skarżyli się, że w ich miejscowości nie da się już  spokojnie żyć ze względu na uciążliwości związane z sąsiedztwem żwirowni, Z relacji radnych z ostatniej sesji Rady wynika, że wójt  - odpowiedzialny za lokalizację źwirowni – odpowiedział skarżącym się mieszkańcom, że to nie jego sprawa i mają iść do inwestora z pretensjami. O ile pierwsza część wypowiedzi wójta wydaje się jawną  bezczelnością, o tyle nad drugą warto się zastanowić.


Redakcja wikiduszniki z całego serca namawia mieszkańców Kunowa do wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko firmie wydobywającej żwir. Wystarczy zebrać chętnych i zatrudnić prawnika.


http://www.pozewzbiorowy.com.pl/

Napisane przez frmn dnia 03.04.2012, 22:12:57


Jak donosi prasa lokalna, Lech Poznań powiązany jest z inwestorem planowanej źwirowni w Mieściskach. Tymczasem redakcja wikiduszniki otrzymała informację, że nazwisko obecnego prezesa Lecha Poznań, Karola Klimczaka widnieje pod protestem w sprawie… lokalizacji żwirowni w tej właśnie miejscowości. Sprawa dotyczy poprzedniego konfliktu wokół inwestycji, kiedy ani Lech nie miał być inwestorem, ani Klimczak prezesem.

Napisane przez frmn dnia 02.04.2012, 20:45:21


Już trzy pisma otrzymaliśmy z  Urzędu Gminy Duszniki, w tym od  samego przewodniczącego Skórnickiego, ale w żaden sposób nie wyjaśniły one nurtującego nas pytania o to, czy protest w sprawie żwirowni i poparcie dla tej inwestycji podpisały te same osoby. Elokwencja, brak konkretów, odmowa odpowiedzi oraz dostępu do list z podpisami skłaniają redakcję do wniosku, że rzeczywiście ów fenomen miał miejsce. Co innego można myśleć w sytuacji, gdy zalewa się nas potokiem słów zamiast krótkiego TAK albo równie krótkiego NIE. Czy sołtys Mieścisk dopuścił się manipulacji? Na to pytanie również nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Czytaj pismo od przewodniczącego Skórnickiego
Czytaj odmowę dostępu do list protestujących

Napisane przez frmn dnia 02.04.2012, 20:44:40


Urząd Gminy nie chce zająć stanowiska wobec bulwersującej informacji, jakoby pod listami poparcia dla żwirowni oraz protestami przeciwko tej inwestycji znajdowały się te same podpisy. Nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy, nie sprawdzimy – tak mniej więcej brzmi odpowiedź na postawione przez nas pytanie. To swoisty fenomen, że ludzie podpisują tak biegunowo różne petycje. Trudno nam uwierzyć w głupotę mieszkańców, którzy już podczas poprzedniej wojny o żwirownię pokazali, że wiedzą, czego chcą. Pojawiła się hipoteza, że mogło dojść do manipulacji podczas zbierania podpisów przez sołtysa Mieścisk.

 

Redakcja zwróciła się ponownie z prośbą o wyjaśnienie sprawy, tym razem do Przewodniczącego Skórnickiego

 

Tak nam odpisano z Biura Rady

To nasze pismo do Przewodniczącego Rady

Napisane przez frmn dnia 19.03.2012, 00:55:40


Po telefonach mieszkańców zaniepokojonych robotami, które wyglądały jak budowa drogi do niechcianej przez mieszkańców Mieścisk żwirowni, radny Pszczoła wsiadł do samochodu i pojechał sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że trwa sezonowe czyszczenie rowu. Cieszymy się, że radny Pszczoła wreszcie zachowuje się czujnie. Jednak mimo wszystko MAKSYMALNĄ czujność zalecamy radnemu Pszczole w kontaktach z Urzędem Gminy i wójtem – pamiętamy, jak to było z mandatem i ślubowaniem.

Napisane przez frmn dnia 14.03.2012, 14:51:36


<< Poprzednia strona 1 2 Następna strona>>