Ci, którzy byli na przedwyborczym spotkaniu z Pawłem Szałamachą w Dusznikach wiedzą, że inwestycje wiatrowe określa on słowem humbug, co oznacza mniej więcej tyle, że są jak weksel bez pokrycia. Szałamacha największe poparcie uzyskał w powiecie szamotulskim, a konkretnie w obwodzie wyborczym Grzebienisko. Dlatego swoje pierwsze biuro wyborcze poseł Szałamacha otworzył właśnie w Szamotułach. Na uroczystość otwarcia wybrała się liczna ekipa z naszej gminy, w tym prawie 1/3 składu Rady Gminy z Jadwigą Klinską na czele.


Jesteśmy w stałym kontakcie z posłem Szałamachą. Uważa on, że wprowadzenie zmian w prawie budowlanym i określenie minimalnej odległości wiatraka energetycznego od zabudowań stało się już konieczne, wręcz niezbędne. Posłanka Anna Zalewska, która  odwiedziła Duszniki w związku z protestem przeciwko farmie wiatrowej, powiedziała nam, że wniosek taki ma szanse powodzenia, ponieważ posłowie, także z Platformy Obywatelskiej w związku ze skalą protestów zrozumieli skalę problemu I zmęczeni są ciągłymi interwencjami.

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:51:52


Z umowy wynika, że ani grosza, bo wójt obiecuje załatwić z radnymi zwolnienie inwestora z podatku, w gazetach i ulotkach czytamy o milionach.  Kogo wójt oszukuje – inwestora czy mieszkańców?  

Zobacz na własne oczy podpis wójta Woropaja na umowie z inwestorem
Przeczytaj opinię prawną na temat zawartej przez wójta umowy.

Opinia prawna

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:49:40


Rezolutny burmistrz Margonina, który również w Dusznikach opowiadał ze swadą, jak to z Jurkiem (Kalinowskim) od wiatraków załatwia kasę dla gminy, stał się przedmiotem zainteresowania CBA i prokuratury po tym, jak oświadczył, że zaźądał 5 mln zł za wydanie korzystnej dla inwestora wiatrowego decyzji środowiskowej. Obie słuźby badają również zarejestrowany przebieg sesji Rady Gminy Duszniki, na której na zaproszenie wójta Woropaja I przewodniczącego Skórnickiego gościł  burmistrz Margonina
 

Link

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:45:28


Inwestorowi nie wolno zapłacić za plan miejscowy!
Wójt mówił swoje, Stowarzyszenie  Rozwój-Przyszłość twierdziło swoje… Kto miał rację?  Tradycyjnie już Stowarzyszenie Rozwój-Przyszłośc, które uzyskało oficjalne stanowisko w tej sprawie, opracowane przez Pełnomocnik Rządu ds. Przeciwdziałania Korupcji, min. Julię Piterę. Mimo, że Julia Pitera nie zajmuje już stanowiska w rządzie, nadal podejmuje interwencje związane z działaniami antykorupcyjnymi wokół inwestycji w farmy wiatrowe.

Sam przeczytaj, co napisała min. Pitera

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:44:14


<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna strona>>