Trwający nieustannie od lat stan wojenny pomiędzy wójtem Woropajem, reprezentującym uciążliwy przemysł zlokalizowany niemalże w ogródkach mieszkańców a lokalną społecznością zachęcił nas do refleksji, czym kończy się działanie wbrew mieszkańcom. Popatrzmy na dotychczasowe potyczki:

I wojna o żwirownię w Mieściskach – wygrana przez mieszkańców, powstaje Stowarzyszenie Pasikonik

I wojna o wiatraki – wygrana przez mieszkańców, powstaje Stowarzyszenie Rozwój-Przyszłość, które łączy siły z Pasikonikiem

I wojna o biogazownię – w trakcie – powstaje Stowarzyszenie Zielona Wilczyna, które może liczyć na inne działające już stowarzyszenia obywatelskie

II wojna o żwirownię w Mieściskach – w toku

II wojna o wiatraki – w przygotowaniu, inwestor przegrupowuje siły

Powtarzamy; w sporze z władzą to mieszkańcy zawsze mają rację. Podejmując decyzję wójt musi uwzględniać opinie mieszkańców. Te wszystkie protesty wynikają z braku zaufania do wójta, który ulega inwestorom, lekceważąc mieszkańców gminy. To duży błąd, do kolejnych wyborów coraz bliżej

Liczmy na siebie, twórzmy stowarzyszenia lustrzane

 

Napisane przez frmn dnia 19.03.2012, 00:52:30


Po telefonach mieszkańców zaniepokojonych robotami, które wyglądały jak budowa drogi do niechcianej przez mieszkańców Mieścisk żwirowni, radny Pszczoła wsiadł do samochodu i pojechał sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że trwa sezonowe czyszczenie rowu. Cieszymy się, że radny Pszczoła wreszcie zachowuje się czujnie. Jednak mimo wszystko MAKSYMALNĄ czujność zalecamy radnemu Pszczole w kontaktach z Urzędem Gminy i wójtem – pamiętamy, jak to było z mandatem i ślubowaniem.

Napisane przez frmn dnia 14.03.2012, 14:51:36


Jadwiga Klinska wśród radnych z certyfikatem Nadzieja strony DobrzyPolitycy!
W rankingu, w który polega na ocenie radnych I wójtów także z naszej gminy dobrze radzi sobie też inny debiututujący w tej kadencji radny, Maciej Fliger.
Gratulujemy

Zobacz dyplom przyznany Jadwidze Klinskiej

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 16:05:46


Czy zamieszczona na stronie gminy informacja, że wójt  Woropaj spotkał się w sprawie budowy sali gimnastycznej i Orlika z posłem Rutnickim oznacza, że Rutnicki zbuduje te obiekty wlasnymi rękami? Możemy snuć dowolne przypuszczenia, bo poseł pomimo wysłanego zapytania nie udzielił nam odpowiedzi. Po co było to spotkanie? Może chodziło raczej o polityczne plecy dla chybionej inwestycji z drugim boiskiem na osłodę?

Czytaj dalej...

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 16:02:36


Czytaj już teraz!

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:54:44


14. marca sąd w Szamotułach ma zdecydować, czy prokurator powinien wszcząć postępowanie w sprawie zatrudniania na stanowisku sekretarza gminy osoby bez wyższego wykształcenia. Poznaj argumenty skarżących.

Czytaj dalej...

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:37:55


Czy w Dusznikach potrzebny jest Orlik? Czy nie wystaczy boisko wielofunkcyjne? Czy nie lepiej byłoby poszukać innej lokalizacji? Jakie przesłanki decydowały i kto personalnie podjął decyzję, że w Dusznikach będą dwa boiska do piłki nożnej, a w innych miejscowościach nie będzie ich wcale?

Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do Przewodniczącego Komisji Sportu i wójta Woropaja. Odpowiedzi publikujemy:

Czytaj dalej...

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:23:40


Wrzaski, zarzuty, pretensje wygłoszone na sesji Rady Gminy, zapowiedź protestu wyborczego, sugestie wpływania na wynik głosowania… Oj zaszalał pan Kałek po przegranych wyborach uzupełniających, zaszalał. I co? I nic! Protestu nie było, bo z czym iść do sądu, jeśli wszystko było w porządku?!  

Czy pan Kałek czuje, że postąpił głupio i ośmieszył się totalnie dowiemy się, kiedy odpowie na nasze pytania. Na razie pewnie nadal chodzi z dumnie podniesioną głową jako moralny zwycięzca  po raz kolejny – mimo wszystko został przewodniczącym Klubu Sotysów.

Czytaj dalej...

Napisane przez frmn dnia 06.03.2012, 15:17:54


W Dusznikach odbędzie się spotkanie z Arturem Barcisiem w związku z jego książką "Rozmowy bez retuszu" i nie tylko.

Artur Barciś kojarzy się w naszej gminie od pewnego czasu z niejakim Czerepachem - sekretarzem gminnym serialowego "Rancza". Jego przyjazd do Dusznik to przypadek, inteligentny żart, a może chichot historii?

Jak myślicie?

Spotkanie anonsowane jest na poniedziałek 12 marca br. o godz. 17:00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Dusznikach.

Czy jeśli na sali będzie lokalny Wójt i lokalna Amerykanka, to może być znak, że chciane, czy nie, serialowe "Ranczo" wplata się w rzeczywistość dusznicką (także kulturalną) coraz swobodniej ? 

Więcej informacji: http://www.bibliotekaduszniki.pl/

Wpisujcie swoje opinie.

 

W rozwinięciu więcej zdjęć naszej Amerykanki wraz z aktorami oraz reżyserem serialu "Ranczo"

Czytaj dalej...

Napisane przez frmn dnia 03.03.2012, 15:40:29


<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna strona>>