Gmina Duszniki powinna zapłacić podwykonawcy sali gimnastycznej ponad 100 tysięcy więcej niż twierdzi wojt w piśmie do komisji rewizyjnej. Sąd nakazał gminie zapłatę kwoty 359 160 zł wraz z odsetkami. Wójt w piśmie z 2 maja  przekazanym Komisji Rewizyjnej pisze o sumie 257 527,70 zł.Jaka jest przyczyna tej rozbieżności? Może wójt manipuluje, moźe oszukuje, może kłamie lub mija się z prawdą, jak to często mu się zdarza. A może… wójt nie umie po prostu liczyć? Dowód – odrzucił uwagę mieszkańców Wilczyny dotyczącej ilości bloków mieszkalnych przy planowanej biogazowni. Każdy widzi, że są dwa, ale wójt widzi trzy. Nie umie liczyć nawet do trzech?!
 

Napisane przez Subbuteo dnia 26.05.2012, 11:44:05


 

Niedzielne referendum w sprawie odwolania wójta i rady Lipna, które faktycznie bylo próbą odwolania wladz przeciwnych wiatracznej inwestycji Zbigniewa Bońka zakończylo się niepowodzeniem. Rada zostaje, wójt na razie jeszcze też. 
 

Napisane przez Subbuteo dnia 22.05.2012, 09:13:55


Ta sprawa jest tematem nr 1 w dzisiejszych mediach. Mówi się, że porywacze przetrzymywali swoją ofiarę w okolicach Szamotuł. Redakcja wikiduszniki dowiedziała się, że chłopaka trzymano w bunkrze w Wilczynie. W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godziny 2.00 wieś otoczyła policja i przeprowadzono brawurową akcję, w czasie której doszło do strzelaniny.
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36030,11764454,Policja_uwolnila_porwanego_dla_okupu_syna_biznesmena.html
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szamotuly-policja-uwolnila-19-latka-porwanego-dla-okupu-syn-biznesmena-byl-wieziony-w-celi-i-bunkrze_257842.html
Policja zatrzymała 3 mieszkańców Wilczyny, jednego mieszkańca Młynkowa i jedną osobę z Bytynia
 

Napisane przez Subbuteo dnia 21.05.2012, 13:01:11


Wójt zapowiedział usunięcie kamery w czasie najbliższej sesji Rady Gminy, która wypada za tydzień, we wtorek 29 maja. Byłoby to oczywiście bezprawne, ale - jak pokazują przykłady - jest to możliwe na dwa sposoby:
wójt może rzucić się jak lew (lub poseł Niesiołowski) i wyrwać kamerę…
http://wpolityce.pl/wydarzenia/28392-niesiolowski-atakuje-slownie-i-fizycznie-kamere-ewy-stankiewicz-ja-sama-obraza-niewiarygodny-pokaz-wscieklosci-nienawisci-i-braku-kultury
Może też namówić radnych Wspólnej Sprawy do przyjęcia uchwały, która i tak będzie uchylona jako niezgodna z prawem. Zanim jednak się to się stanie wójt zyska na czasie i  będzie triumfować.
http://www.informacjapubliczna.org.pl/2,173,zakaz_rejestracji_obrazu_z_obrad_sesji_rady_gminy_naruszeniem_prawa_do_informacji.html
Czy radni podejmą bezprawną uchwałę, skoro i tak nie da się ukryć faktów? Czy narażą się wyborcom, skoro wójtowi i tak to nie pomoże? Apelujemy do przewodniczącego Skórnickiego, by nie dopuścił do łamania prawa.

Przewodniczący Rady Gminy Duszniki,
Gracjan Skórnicki

Panie Przewodniczący,
W związku z zapowiedzią wójta Gminy Duszniki, że podczas najbliższej sesj Rady Gminy dojdzie do usunięcia z sali sesyjnej kamery rejestrującej przebieg obrad, prosimy o niedopuszczenie do takiej sytuacji oraz zablokowanie ewentualnej próby podjęia uchwały Rady Gminy w sprawie zakazu rejestracji  jako niezgodnej z prawem. Zwracamy uwagę, że sesje są jawne, ich rejestrowanie legalne. Ponadto dysponujemy Pana pisemna zgodą na nagrywanie przebiegu sesji.
W załączeniu link do orzeczenia sądu w analogicznej sprawie
http://www.informacjapubliczna.org.pl/2,173,zakaz_rejestracji_obrazu_z_obrad_sesji_rady_gminy_naruszeniem_prawa_do_informacji.html
 

Napisane przez Subbuteo dnia 21.05.2012, 10:38:50


Dlaczego zmieniono dokumentację i pozwolenie na budowę kanalizacji w Wierzei już po oddaniu tej inwestycji do użytku? Czy decyzja starosty zostanie utrzymana przez wojewodę? Czy 25 maja sprawa odwołania będzie załatwiona? Co takiego się zdarzyło, że 15 lutego 2012 starosta szamotulski zmienił decyzję  z 17 maja 2010 w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia gminie Duszniki pozwolenia na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Sędziny i Wierzeja. Wnioski o pozwolenie na budowę składa inwestor - w tym wypadku wójt gminy Duszniki. Kanalizację oddano do uzytku 8.12.2011 r. Z którą dokumentacją jest zgodna - po zmianie czy sprzed zmiany?

Publikujemy pierwszy dokument w tej sprawie

Napisane przez Subbuteo dnia 20.05.2012, 23:22:21


Jak dowiaduje się nieoficjalnie redakcja wikiduszniki, Eugeniusz Majda zrezygnował ze stanowiska prezesa gminnego zarządu kółek rolniczych. Pisaliśmy o nim kilkakrotnie w związku z jego konfliktem z kołem gospodyń w Wierzei (chodziło o odmowę udostępniania sal, zawieszenie i próbę rozwiązania koła). Pełniącym obowiązki prezesa został Przemysław Nizio. a KGW przygotowuje Dzień Matki. Salę dostały!

Poniżej pismo podpisane przez następcę prezesa Majdy, p/o prezesa Nizio. Narracja jakby stara, ale wierzymy, że duch nowy.

Napisane przez Subbuteo dnia 19.05.2012, 22:14:54


Ostatniego kwietnia minął ostateczny termin składania oświadczeń majątkowych osób pełniących funkcje lub zajmujących stanowiska w gminie za rok 2011. Urząd Gminy powinien je opubllikować na swojej stronie, tzw. BiPie. Kiedy? Niezwłocznie! A na stronie ich nie ma...

Powinniśmy może zapytać, co spowodowalo zwłokę, ale nie spodziewamy się uzyskania prawdziwej odpowiedzi. Sądzimy, że wójt, który ma tyle spraw na głowie, zapomniał po prostu o takiej błahostce. Wydawanie woreczków na psie fekalia i promocja najważniejszej dla mieszkańców gminy akcji "Posprzątaj po swoim psie" absorbuje...

Napisane przez Subbuteo dnia 19.05.2012, 09:05:30


Wykonawczyni , dla której wybraliśmy pseudonim J-oli-e, na przygotowanie się do tego nagrania i wykonanie go miała dziś 45 minut.

W tym czasie musiała zapoznać się z linią melodyczną, tekstem i kontekstem.

Zrobiła to doskonale. Nagrała cztery ścieżki, z których wybraliśmy na razie jedną.

J-oli-e wie, że śpiewa to w imieniu dzieci, swoich rówieśników, (J-oli-e ma 12 lat), którzy stoją na przystankach w Sarbii, Wierzei, Sędzinku, Wilczynie, Wilkowie.

Dziękujemy Ci J-oli-e.


CDN ;)

 

Dusznickie popołudnie.
Muzyka. M. Matuszewski.
Słowa: Adinos.
Śpiewa J-oli-e.

 
Ładowanie odtwarzacza

Napisane przez frmn dnia 17.05.2012, 20:18:37


 

Urząd Gminy oglosil przetarg na budowę Orlika w Dusznikach. 
 
Wikiduszniki  pyta po raz kolejny, dlaczego w Dusznikach mają być dwa boiska wielofunkcyjne, a w innych wioskach nie ma być ich wcale. Opublikowaliśmy już wypowiedź szefa komisji sportu, Macieja Fligera i rzecznik wójta w tekście Orliki fiki miki.
Z wypowiedzi pani rzecznik wynikalo, że argumentem jest liczba mieszkańców Dusznik oraz wielkość tamtejszcych szkól. Zadaliśmy pytanie, czym różnić się ma Orlik od dotychczasowego boiska. I już wiemy: będzie sztuczna trawa, szatnia oraz oświetlenie. W nowoczesnej i penej energii gminie zamiast zrobić oświetlenie czy zbudować szatnię lepiej postawić nowy obiekt, tuż przy pięknej sali sportowej, która już kosztowala majatek, a której w ogóle  nie ma. 
 
 
Odpowiedź Urzędu Gminy na pytania o potrzebę budowy drugiego boiska w Dusznikach, wykorzystanie dotychczasowego oraz róznice między Orlikiem a dotychczasowym boiskiem wielofunkcyjnym.
Odpowiadając na Pani kolejnego e-maila:
Ad.1. Odpowiedzi dot. potrzeby budowy boiska Orlik udzieliłam w poprzedniej wiadomości.
Ad.2. Wykorzystanie obecnego boiska będzie takie jak dotychczas.
Ad.3. Boisko Orlik, oprócz nawierzchni ze sztucznej trawy na części przeznaczonej do gry w piłkę nożną, będzie miało dodatkowo murowane zaplecze szatniowe oraz oświetlenie.
Ad. 4. Pytanie dot. „mnożenia” obiektów pomijam, gdyż jest to Pani prywatna opinia. Natomiast odnosząc się do 2 obiektów Gminnego Centrum Kultury wyjaśniam, że oba budynki spełniają zupełnie inne funkcje- starszy budynek (mniejszy) stanowi siedzibę różnych instytucji, m.in. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszenia KOLD, Poczty. Mieszczą się tam również biura Gminnego Centrum Kultury oraz sala kameralna, wykorzystywana m.in. jako sala ślubów i miejsce odbywania się sesji Rady Gminy. Nowszy budynek (większy) wykorzystywany jest jako faktyczne centrum kulturalne – tu odbywają się wszelkie imprezy kulturalne, koncerty, przedstawienia, spotkania skupiające większe gremium, itp.
   
Pozdrawiam
 
Emilia Gogołkiewicz-Kołecka
 
Inspektor ds. obsługi sekretariatu
i promocji gminy

Napisane przez Subbuteo dnia 17.05.2012, 10:15:34


Pomimo zakończenia Mini-Euro – „największej imprezy sportowej na terenie KOLD“ na stronie Urzędu Gminy wciąż zamiast wyników znajduje się zapowiedź tej imprezy. Czy to dlatego, że drużyna z Dusznik zajęła odległe miejsce? No i co z tego?! Raz się wygrywa, raz przegrywa. Takie jest życie, taki jest sport. W imprezach dla dzieci czy młodzieży nie wynik jest najważniejszy, ale atmosfera i zabawa. Nic się nie stało. Wygramy następnym razem.  Albo jeszcze następnym!

http://www.duszniki.eu/

http://osirpniewy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=264:fina-mini-euro-pniewy-13052012r&catid=35:aktualnoci-ogolne
 

Napisane przez Subbuteo dnia 15.05.2012, 10:27:40


Druh, brat, prezes, przewodniczący, soltys, rycerz… Dyrektor już nie.  Ale mimo to - jak widać - nasz bohater jest nie lada gwiazdą na gminnym firnamencie. Bogdan Buda, tel. 61 29 18 718 ,  bo o nim tu mowa,  mieszka w Grzebienisku.

To członek honorowy OSP Grzebienisko
http://iszamotuly.pl/wiesci-z-gmin-powiatu/gmina-duszniki/90lecie-osp-grzebienisko-oraz-gminne-obchody-dnia-floriana

To twórca pomników w stylu księdza Humerczyka (ten styl nazywa się “humerkowszczyzną”  )
http://www.dworekgrzebienisko.pl/okolica-2.php

To sołtys Grzebieniska, członek Rady Sołtysów przy parafii w Ceradzu Kościelnym
http://www.ceradz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16&Itemid=15

To przewodniczący gminnej komisji walczącej z alkoholizmem, finansujący takie imprezy, jak choćby ta, o której opowiada Klaudia Buda z Grzebieniska
http://www.trzezwyumysl.pl/news/show/id/442

To członek Bractwa Kurkowego, rycerz króla i prezes stowarzyszenia
http://www.kurkowebractwogrzebienisko.pl/nasi-bracia.html
http://www.kurkowebractwogrzebienisko.pl/krolowie.html

To człowiek, który wie, w jakim towarzystwie warto się obracać
http://www.duszniki.eu/pl/Remont_ul_Lipowej_w_Grzebienisku_zakomczony.html


To BYŁY dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dusznikach. Temu tematowi radakcja wikiduszniki chciałaby poświęcić chwilkę. Od radnego z komisji kultury dowiedzieliśmy się, że była dyrektor biblioteki gminnej i były dyrektor GCK odejść musieli z tego samego powodu – niewłaściwego sposobu naliczania premii. Pomińmy brak nadzoru nad samorządowymi jednostkami kultury, to osobna sprawa. Skupmy się na faktach. Za dokładnie to samo dyrektor biblioteki zostaje odwołana, a dyrektor GCK przeczekuje kilka tygodni, by w chwale zasłużonego odejść na emeryturę. Kwiaty, podziękowania, uściski kontra wypowiedzenie z uzasadnieniem „utrata zaufania“. Tu się refren przypomina – taka gmina…
 

Napisane przez Subbuteo dnia 13.05.2012, 13:49:36


Rok temu okazało się, że I Dusznicki Bieg Przełajowy Larix Polonica był jedną z imprez organizowanego przez Urząd Gminy Europejskiego Tygodnia Sportu Masowego. Organizatorzy biegu złożyli protest, a w internecie ukazał się następujący komentarz: Europejski Tydzień Sportu Masowego w Dusznikach ogłoszony został tuż po zakończeniu. Zamiast sukcesu i kolejnej statuetki za zasługi dla wójta - kontrola ze strony organizatora konkursu, bo imprezy po częsci wymyślone, ilość uczestników przeszacowana, a jedyną prawdziwą z prawdziwego zdarzenia imprezę zorganizował kto inny. Czy w przypadku innych konkursów było tak samo, tylko się nie wydało, bo nie opublikowano wniosku w internecie?
(gość) 2011-06-04 16:41:21


A czy Ty pamiętasz te imprezy, a zwłaszcza propagowanie różnych dyscyplin sportu,
pokazowe treningi prowadzone przez sportowców i zawodowych trenerów?

Kliknij tutaj!

W ocenie jurorów sportowa kreatywność Urzędu Gminy zajęła 45. miejsce w kraju w kategorii 7,5-15 tys. mieszkańców

 

Napisane przez Subbuteo dnia 12.05.2012, 20:24:39


Opublikowano właśnie wyniki tegorocznego, największego w Europie i na świecie konkursu matematycznego. W konkursie uczestniczą setki tysięcy dzieci. Konkurs obejmuje dzieci od klasy 2 SP do liceum.
Jak myślicie czy wśród laureatów, wyników bardzo dobrych, lub choć wyróżnionych (ponad dwa i pół tysiąca dzieci z woj. wielkopolskiego) znalazł się choćby jeden przedstawiciel gminy Duszniki?
Jeśli ktoś nie wierzy, niech szuka.
http://www.kangur.poznan.pl/zwyciezcy
Ja znalazłem zwycięzców z wszystkich niemal gmin wokół Dusznik.
Prowadź nas dalej Alanie.
 

Napisane przez Subbuteo dnia 11.05.2012, 18:31:15


Przekazujemy zaproszenie, które właśnie otrzymaliśmy. Warto skorzystać, do Poznania nie jest daleko

Drodzy Rodzice,
jeśli niepokoi bądź zastanawia Was rozwój Waszego dziecka - zapraszamy na Drzwi Otwarte w Centrum Rehabilitacyjno-Medycznym Integra-Med w Poznaniu, w dniu 19 maja 2012 r. godz. 9.00-16.00 na bezpłatne konsultacje lekarskie.
Oczekują na Was specjaliści, z którymi będziecie Państwo mogli porozmawiać, którzy dokonają wstępnej diagnozy i pomogą zdecydować o dalszych działaniach.
Serdecznie zapraszamy!
 
INTEGRA-MED
Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne
http://www.integra-med.pl/
 
ul. Berwińskiego 2/4
60-765 Poznań
tel. 61 222 54 38, 61 222 54 39
http://www.integra-med.pl/

 

Napisane przez Subbuteo dnia 11.05.2012, 15:23:48


Miało być kameralne spotkanie stron, będzie... Nie wiadomo, co będzie. Redakcja wikiduszniki otrzymała wiadomość o kurendzie, poprzez którą sołtys Wierzei  zwołuje na piątek wieczór zebranie wiejskie z udziałem mieszkańców, Koła Gospodyń oraz strażaków. Przypomnijmy, że sołtys Wierzei, będący jednocześnie szefem nadzorującego KGW gminnego związku kółek i organizacji rolniczych i OSP,  zawiesił działanie KGW i zagroził jego rozwiązaniem. Koło  poprosiło o interwencję działaczy Wojewódzkiego Zrzeszenia Kółek i Organizacji Rolniczych, którzy zapowiedzieli przyjazd do Wierzei. Termin spotkania, zapowiadanego wcześniej na wtorek został na prośbę sołtysa Wierzei przełozony.
Działaczki Koła najbardziej obawiają się, że przez to całe zamieszanie nie zdążą zorganizować imprezy na Dzień Matki. Wszystkie ich oczekiwania sprowadzaja się do udostępniania im sali wiejskiej i nieutrudniania działalności.

Napisane przez Subbuteo dnia 10.05.2012, 23:00:42


Do 21 maja br. można składać wnioski o dofinansowanie 4 typów projektów:
1.    „małe projekty“ – do podziału 400 tys.
2.    tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw – ponad 900 tys. do wzięcia
3.    odnowa i rozwój wsi – 900 tys.
4.    róznicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Tu znajdziesz informację o naborze wniosków
http://www.kold.pl/portal/Ogloszenie_o_naborze_1/

Wszystko to brzmi nieco nadęcie, ale generalnie chodzi o to, że jest kasa na zakładanie małych firm do 5 osób, osobne pieniądze dla takich, które nie będą zajmować się rolnictwem oraz na odnowę wsi – na przykład remont świetlicy. Małe projekty to na przykład plac zabaw, szkolenie, impreza kulturalna czy sportowa.

A tu znajdziesz dobre pomysły do wykorzystania
http://www.lgdpyrzyce.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=14&Itemid=17
 

Napisane przez Subbuteo dnia 10.05.2012, 14:14:19


Obecnie w internecie funkcjonują 3 najpopularniejsze rankingi polityków. W każdym z nich obecni są oczywiście nasi gminni dzialacze samorządowi. Ocenianie poszczególnych osób polega na klikaniu odpowiedniej ilości punktów pod nazwiskiem polityka. Oto aktualny przegląd pozycji na listach:

dobrzypolitycy.pl

pierwsza piątka w gminie Duszniki

http://www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-wielkopolskie/powiat-szamotulski/gmina-duszniki

1. Maciej Fliger

2. Jadwiga Klińska

3. Stanislaw Pszczola

4. Miron Maciejewski

5. GracjanSkórnicki

 

radni.pl

w pierwszej piętnastce najlepszych radnych w województwie wielkopolskim znajduje się dwójka radnych z gminy Duszniki

http://www.radni.pl/radni/?op=najlepsi&szukaj=wielkopolskie

13. Jadwiga Klińska

14. Stanislaw Pszczola

 

w pierwszej piętnastce najgorszych radnych w województwie wielkopolskim znajduje się czwórka radnych z gminy Duszniki

http://www.radni.pl/radni/?op=najgorsi&szukaj=wielkopolskie

12. Zdzislaw Siemieniak

13. Krystyna Martyniec

14. Zbigniew Dziamski

15. Barbara Jóźwiakowska

 

ocenpolityka.pl

strona obecnie w przebudowie

Przed przebudową najlepszymi politykami w gminie Duszniki byli:

1. Jadwiga Klińska

2. Stanislaw Pszczola

 

Stan na dzien 09.05.2012 godz 19

Napisane przez Subbuteo dnia 09.05.2012, 20:00:26


Pomysł radnej z tego okręgu, by w oparciu ośrodki unijne zbudować przydomowe oczyszczalnie scieków jest właśnie realizowany... ale nie tam. Brzoza i Grodziszczko mają zostać podłączone do kanalizacji. Mieszkańcy woleliby przydomówki, bo są tańsze w eksploatacji. Budowa kanalizacji to też spory wydarek dla gminy. Osobliwością jest instalowanie oczyszczalni przydomowych w Dusznikach (przy ulicy Chełmińskiej) i budowa kanalizacji na terenie o rozproszonej zabudowie. Czy rzeczywiscie żaden pomysł opozycji nie może zostać w gminie Duszniki zrealizowany?

http://www.woda-scieki.com/zapytania/9514-budowa-przydomowych-oczyszczalni-sciekow

http://www.przetargi.egospodarka.pl/88939_Budowa-przydomowych-oczyszczalni-sciekow-na-terenach-o-zabudowie-rozproszonej-w-Gminie-Duszniki_2012_2.html

Napisane przez Subbuteo dnia 09.05.2012, 06:55:17


Dziwnym trafem rano, po opublikowaniu "Kiedy nudzisz się paskudnie..." napisałem  tekst do pewnej piosenki, z której parafrazowałem tytuł. Piosenkę i nowy tekst  załączam do posłuchania i poczytania.  Być może będą ją mogły nagrać dzieci, które śpiewają "Jesienne popołudnie". Jest wśród nich mój syn. Musical jest chyba tą dziesiątką, w którą celujemy. Burza mózgów trwa! 

 

 

Kiedy nudzę się paskudnie, 

w to dusznickie popołudnie,

bo w każdym kącie gminy ciemno jest.

Kiedy widzę jak się bawią,

obok w gminie tak nie dławią,

wtedy, mogę, wtedy mogę zawsze rzec:

 

Oddaj wójcie świetlicę,

ja najmłodszy to krzyczę!

Daj nam wreszcie te sale,

bo z Tobą będzie źle.

 

Zrobię koncert w Wilczynie,

niech muzyka popłynie.

Zagram Shreka w Wierzei,

i w Sarbii zrobię show!

 

Możesz znaleźć te grosze,

proszą inni, ja proszę.

Wreszcie może zrozumiesz,

że nie tylko Ty umiesz!

 

Zagraj z nami w monopol,

przegrasz Panie Woropaj.

My umiemy przegrywać.

A czy Ty umiesz też?

A czy Ty umiesz też?

A czy Ty umiesz też?

Czytaj dalej...

Napisane przez Subbuteo dnia 08.05.2012, 20:40:47


Projekt sali robiony pod wykonawcę był początkiem problemów związanych z salą gimnastyczną w Dusznikach. Reszta była już konsekwencją tego faktu. Radna Jadwiga Klińska stanowczo poprosi dziś o konkretne odpowiedzi i konkretne papiery. Na razie wiadomo, że do około 550 tysięcy zapłaconemu wykonawcy trzeba dorzucić kolejną grubą kasę (257 627,70 zl) dla jednego z podwykonawców, firmy Keller. Wójt zapowiada, że będzie się sądzić. Pytamy, czy tak jak z Autostradą?!


 

Napisane przez Subbuteo dnia 04.05.2012, 11:29:20