Wesoły nam dzień dziś nastał,

Którego z nas każdy żądał:

Tego dnia Chrystus zmartwychwstał,Alleluja, Alleluja!

 

Napisane przez Subbuteo dnia 30.03.2013, 23:39:06


Dobrze życzymy naszemu włodarzowi, dlatego staralismy się uwolnić go od stanowiska, które zdecydowanie go przerasta. Okazuje się też, że w sukurs idą nam politycy:powraca oto pomysł, by wójt (a takze prezydent czy burmistrz) pełnili swoje fukcje nie dłuzej niż dwie kadencje. Za takim rozwiązaniem opowiada się prawie 3/4 Polaków. Nie skazujmy wójta Woropaja na dożywocie i wieczną  pracę w gminie Duszniki. Gdzie indziej też jest życie!

http:// http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/lewica-za-kadencyjnoscia-wojtow

Napisane przez Subbuteo dnia 03.01.2013, 11:09:19


Temat wraca razem z wiatrakami. Radny Siemieniak w swoim oswiadczeniu majątkowym za rok 2008, dostepnym na stronie Urzędu Gminy Duszniki, czyli tu:

http://bip.duszniki.eu/bip/organy-wladzy-publicznej/rada-gminy/Oswiadczenia-majatkowe/oswiadczenia-majatkowe-za-2008-rok.html


przyznał, że skasował 1214, 31 zł od firmy PSWM Wielkopolska. Przyciśnięty do muru na sesji w poprzedniej kadencji  twierdził, że to za pomiar wiatru, potem zmienił wersję i powiedział, ze za pilnowanie masztu. Praca ciecia nie wymaga szczególnych kwalilifikacji, nie ma więć żadnego powodu, by wykonywał ją własnie radny Siemieniak. Co do kwalifikacji miernika wiatru, to wydaje się, że mierzyć każdy może. Dlaczego więc firma wiatrakowa wybrała właśnie radnego Siemieniaka?

Jest to tym bardziej osobliwe, że ustawa o samorządzie gminnym stanowi, że radni nie mogą podejmować dodatkowych zajęć ani otrzymywać darowizn mogących podważyć zaufanie wyborców. Czy przyjmowanie wynagrodzenia od inwestora, który zapłacił tez za wykonanie planu i studium jest właściwe? Czy radny Siemieniak przyjąłby też kasę od innych potencjalnych inwestorów? Co jeszcze zrobiłby dla kasy?

Napisane przez Subbuteo dnia 03.01.2013, 00:48:51


Było tak jak napisano na forum. Jeszcze bardziej hucznie niż poprzednio. Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego doprawdy robią wrażenie.

 

Napisane przez Subbuteo dnia 02.01.2013, 19:15:59


W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Pocztę Polską SA z dniem 3 grudnia 2012r., informuję (na podstawie danych uzyskanych dzięki rozmowie telefonicznej z pracownikiem Poczty w Pniewach) co następuje:

1) Urząd Pocztowy w Pniewach czynny jest w godzinach 9.00 – 18.00 w dni robocze

2) skargi, wnioski, zażalenia, ale także pochwały i podziękowania należy kierować do Naczelnika Urzędu Pocztowego w Pniewach lub do pracownika tejże placówki pod nr tel.

61/ 291-13-02

3) służba doręczeń - listonosze dotychczas obsługujący nasze skrzynki pocztowe, nadal pozostają na swoich terenach i dostarczają nam korespondencję, zmienia się dla nich miejsce odbioru poczty – teraz z Pniew (dotychczas listonosze pobierali korespondencję z Dusznik)

4) punkt pocztowy w Dusznikach działa nadal, przyjmuje korespondencję i paczki, wydaje przesyłki awizowane; nie ma kierownika, nie jest już punktem samodzielnym, a placówką podległą urzędowi w Pniewach;

5) droga korespondencyjna może się nieco wydłużyć; 20 grudnia został wysłany do mnie list pocztą priorytetową na kwotę 1,95 zł z Poznania, który dotarł do mojej skrzynki dopiero 27 grudnia (powinien trafić 21 lub 24 grudnia 2012r., ale tak się nie stało)

 

Informacje te zdobyłam dzwoniąc pod wyżej podany nr telefonu. Poprosiłam, aby dokładna informacja została dostarczona do wszystkich punktów sprzedaży (sklepów) na terenie Gminy Duszniki, skoro nie poinformowano mieszkańców w inny sposób. Obiecano tego dokonać po 5 stycznia 2013r.

 

Pozdrawiam, Alicja Kubiak.

Napisane przez Subbuteo dnia 02.01.2013, 00:19:50


Bardzo proszę wszystkich posiadaczy zwierząt hodowlanych i domowych o zabezpieczenie im schronienia na dzisiejszą noc. Zwłaszcza właścicieli psów i kotów, proszę o zamknięcie w domach i budynkach zapewniających zwierzętom bezpieczne schronienie przed konsekwencjami huku petard i hałaśliwych fajerwerków. Wystraszone zwierzę nie rozumie sylwestrowej radości i zabawy.
Jeśli ktoś znajdzie zbłąkanego psa, czy kota proszę o zostawienie fotografii zguby wraz z telefonem kontaktowym w sklepach wiejskich, aby szukający mógł zgłosić się po swojego pupila.
 
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
 

Napisane przez Subbuteo dnia 31.12.2012, 15:35:17


frown

Witamy,

W przeddzień Nowego Roku z radością przesyłamy Państwu informację o
pojawieniu się internetowej postaci czasopisma Pasikonik.
Mamy nadzieję, że nowa formuła - pozwalająca na bieżąco informować i odnosić
się do gminnej dusznickiej rzeczywistości i nie tylko - spodoba się
Czytelnikom.
Pod redakcyjnym adresem czekamy na Wasze uwagi, opinie, pytania, pomysły,
propozycje.

Bądźcie naszymi Ambasadorami i polecajcie nas swoim znajomym :)
Sieciowego Pasikonika znajdziecie pod adresem:
www.pasikonik.org

Zapraszamy do zaglądania na stronę Pasikonika !

z pozdrowieniami,
redakcja Pasikonika

Napisane przez Subbuteo dnia 31.12.2012, 14:30:22


W ubiegłym roku obchodzono ją hucznie i spontanicznie.

Zdjęcia zamieszczone poniżej otrzymaliśmy rok temu kiedy strona Wikiduszniki była dopiero w planach. A oto treść informacji o manifestacji patriotycznej pod pomnikiem w Dusznikach:

"tak obchodzono w Dusznikach rocznicę wybuchu powstania :)

oczywiście zorganizowaliśmy się sami - z gminy dostaliśmy informacje, że: "nie współpracujemy z kibicami..."

 

zdjęcia do wykorzystania w ramach potrzeb"

Krótka historia Powstania Wielkopolskiego:

http://niepoprawni.pl/blog/425/wielkopolski-zryw

 

Napisane przez Subbuteo dnia 27.12.2012, 19:46:03


Napisane przez Subbuteo dnia 11.12.2012, 10:17:10


Miało być sadzenie drzewek na terenie wokół boiska w Wierzei, budowanego z funduszu sołeckiego. Nie ma i nie będzie – sołtys nie pozwolił, twierdząc, że teren boiska jest źle przygotowany i wymaga poprawek. Teren wygląda dobrze, jest nawet obsiany trawą. Pojawiają się więc pytania:
1.    W jaki sposób sołtys sprawdził, że teren przygotowany jest źle?
2.    Dlaczego nie zgłosił usterki przed wysianiem trawy?
3.    Dlaczego sołtys nie nadzorował wykonania prac?
4.    A może wszystko jest w porządku, tylko sołtys się wyzłośliwia?
 

Napisane przez Subbuteo dnia 26.11.2012, 12:10:33


witam,
w załączniku odpowiedź jaką skierował Wójt w odpowiedzi na pismo KGW Wierzeja, Stowarzyszenia Rozwój Przyszłość i Stowarzyszenia Pasikonik w sprawie zakupu przez gminę pomieszczeń ośrodka zdrowia w Grzebienisku

Napisane przez Subbuteo dnia 26.11.2012, 12:06:12


Ponad 3200 wejść zarejstrował nasz licznik przez cały czwartek 22 listopada. Licznik nie zlicza powtórnych wejść tego samego dnia na stronę. Znaczy to po prostu, że wikiduszniki odwiedziło conajmniej 3200 osób (z jednego komputera, smartfona lub tabletu mogło korzystać więcej niż jedna osoba). W gminie Duszniki jest zameldowanych ok. 8000 mieszkańców.
Dziękujemy za zaufanie.

Napisane przez Subbuteo dnia 23.11.2012, 00:25:47


Napisane przez Subbuteo dnia 20.11.2012, 14:46:34


Napisane przez Subbuteo dnia 14.10.2012, 16:34:59


To są zdjęcia, które Urząd Gminy zlekceważył. Samochód o rejestracji PNT39FE jedzie przed siebie, lekceważąc przepisy. W końcu jest w gminie Duszniki! Ponieważ Urząd Gminy Duszniki chętniej zajmuje się ustalaniem danych osobowych niż rozwiązywaniem prawdziwych problemów, redakcja wiki zdecydowała się podjąć interwencję w imieniu mieszkańców. Pozdrawiamy Pana Piotra!

 

 

Napisane przez Subbuteo dnia 12.10.2012, 10:12:17


http://www.youtube.com/watch?v=0v8Fzux2sSU&feature=youtu.be

Napisane przez Subbuteo dnia 08.10.2012, 23:41:29


Dzień dobry,

zauważyłam, że publikowali Państwo news o tym, że Kongres Kobiet będzie również w Poznaniu. Ponieważ trwa rekrutacja na ten właśnie Kongres, przesyłam w załączeniu wszelkie informacje.

Zapraszam również na stronę www.wielkopolska.kongreskobiet.pl

Pozdrawiam
Agata Bohaczyk
tel. 508 260 580

WIELKOPOLSKI KONGRES KOBIET

Pod honorowym patronatem

Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz

 

25.10.2012, g. 10.00- 16.30, Poznań

Aula Artis, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

www.wielkopolska.kongreskobiet.pl

 

Czas na Regiony! – Stowarzyszenie Kongres Kobiet pragnie zdecentralizować swoją działalność poprzez aktywniejszą i częstszą działalność regionów. Już tegoroczny IV Kongres Kobiet był poświęcony inicjatywom, które Polki podejmują nie tylko w biznesie, ale przede wszystkim w samorządach, organizacjach pozarządowych czy lokalnych społecznościach. Kolejnym krokiem jest organizacja kongresów regionalnych, na których przedstawiona zostanie sytuacja kobiet w poszczególnych częściach Polski, a zarazem zwrócona uwaga na przeszkody jakie napotykają kobiety w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

25 października o godz. 10.00 w Auli Artis Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa rozpocznie się I Wielkopolski Kongres Kobiet. W trakcie 5 paneli plenarnych ponad 25 panelistek dyskutować będzie m.in. o kobiecej wizji miast i regionów, przedsiębiorczości i potencjale tkwiącym w różnorodności pracowników i mieszkańców.

I Wielkopolski Kongres Kobiet jest organizowany przez cztery różne podmioty, których codzienna działalność koncentruje się czasem na odmiennych sprawach, ale łączy je jedno – wsparcie dla wszelkich działań służących poprawie sytuacji kobiet. Organizatorami Wielkopolskiego Kongresu Kobiet są: Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Klub Kobiet Przedsiębiorczych, Wielkopolski Związek Pracodawców oraz Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

Wśród panelistek znajdą się m.in.: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (Ministra i Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania), Henryka Bochniarz (Prezydentka Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan), prof. Magdalena Środa (filozofka, etyczka, feministka) Solange Olszewska (Prezeska Solaris Bus&Coach S.A.), Barbara Labuda (polityczka, działaczka opozycyjna, odznaczona w tym roku Nagrodą Kongresu Kobiet), Elżbieta Polak (Marszałkini Województwa Lubuskiego), Elżbieta Palka (Zastępczyni Burmistrza Gostynia) i wiele innych aktywnych kobiet. Kongres poprowadzi Dorota Warakomska – dziennikarka, komentatorka, autorka wielu reportaży, wykładowczyni.

Coroczne edycje Kongresu Kobiet udowodniły już, że w dialogu i współpracy tkwi siła kobiet. Potwierdzają one własnym przykładem, że zmiany są możliwe.

Napisane przez Subbuteo dnia 07.10.2012, 12:54:52


Jak dowiaduje się nieoficjalnie redakcja wikiduszniki, dyrektor GCK zamierza wystosować listy z propozycją współpracy do działajacych na terenie gminy organizacji pozarządowych. Lista stowarzyszeń, do których zamierza zwrócić się dyrektor Świerkiel jest dłuższa niż lista wójta, kiedy pytał o opinie na temat połączenia stanowisk dyrektora biblioteki i GCK, bo obejmuje również Gród Zalesie oraz Zieloną Wilczynę. Podobno rozważane jest takze podjęcie działań w świetlicach wiejskich.

Napisane przez Subbuteo dnia 04.10.2012, 11:31:20


Sprawa kontroli RiO jest załatwiona, bo wójt wypowiedział się na sesji na ten temat - pismo mniej więcej takiej treści otrzymaliśmy od przewodniczącego rady gminy. Ujęlibyśmy to inaczej: sprawa jest zamieciona bo wójt nie przedstawił żadnych konkretów, a radni poza Jadwigą Klińską nie podjęli tematu.

Napisane przez Subbuteo dnia 02.10.2012, 08:56:57


Jesteśmy na półmetku kadencji. Czas na pierwsze oceny dokonań radnych. Radny Terebecki nie chciał odpowiadać na pytania wiki. Zapowiedział, że do końca września powstanie strona informująca o jego dokonaniach. Radny Terebecki ma rację - nikt poza nim samym nie ma pojęcia czym właściwie on się zajmuje. Jest już pażdziernik. Strona nie działa. Przypominamy sobie, że na zamkniętej w ubiegłym roku stronie Klubu Twój Samorząd znajdowały się między innymi teksty:

Półsukces klubu Twój Samorząd - o podwyżce, a następnie obniżce czynszów za mieszkania komunalne.

Dobre rzeczy trzeba chwalić - o żonie radnego Terebeckiego wówczas dyrektor biblioteki.

oraz materiał do przemyśleń - nie wiadomo o czym.

Napisane przez Subbuteo dnia 01.10.2012, 16:07:20


<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna strona>>