Nie milkną oburzone komentarze na temat tegorocznej edycji Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, który pomimo pięknej pogody nie odbył się jak zwykle w parku, a w sali domu kultury. Cóż takiego się stało, że jedyna dusznicka impreza, z której poziomu możemy być dumni nagle zostaje ukryta? Czy Duszniki nagle zaczęły wstydzić się własnej tożsamości? Jak widać nowa dyrektorka oznacza nową jakość, ale u nas jak w traktacie Kopernika o pieniądzu gorsze zastępuje lepsze.

 

Z ust do ust powtarzana jest wypowiedź, że impreza odbywała się za zamkniętymi drzwiami, bo to, co śpiewają Duszniczanki to patologia. Patologia to trzymanie wykonawców i uczestników w dusznej sali i brak promocji tej imprezy! Zapytaliśmy wójta Bogusia, czy to on rzeczywiście powiedział, że muzyka ludowa to patologia. W sumie to bardzo w stylu osoby, która zbiory dusznickiej Izby Tradycji określiła jako rupiecie.

 

 

Korespomdencja:

Dzień dobry,

proszę o informację, czy prawdą jest, że wójt Boguś powiedział, że muzyka wykonywane przez zespól Duszniczanki to "patologia". Odpowiedź proszę przysłać mejlem.

Hanna Szuminska

Napisane przez: Subbuteo dnia 23.06.2019, 10:35:08

Komentarze:Dodany przez Tutejszy , dnia 25.06.2019, 14:38:16

Nikomu się nie podoba to wszyscy się wyprowadzmy.Dodany przez Nowoczesny , dnia 23.06.2019, 12:19:08

Malkontenci, wam to nikt nie dogodzi. Teraz są nowe czasy i zamiast rupieci i staroci będzie rewolucja obyczajowa, gender i LGBT. A komu się nie podoba, niech się wyprowadzi.Dodany przez Tadzis, dnia 23.06.2019, 12:11:52

Na Dusznickich Przeglądach Folklorystycznych bywał, śpiewał i na akordeonie przygrywał, przyjazny naszej gminie, poseł Kalemba - taka tradycja to już była!
Niestety jak nastały nowe rządy w dusznickiej kulturze to i o nim zapomniano!
Nowa dyrektor i nowa "kultura"!Dodany przez Ciekawy, dnia 23.06.2019, 11:13:17

A kiedy Parada Równości w naszej gminie?<<< Poprzednia 1 Następna >>>Dodaj komentarz
Imię
e-mail (opcjonalnie)
Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zostało znaków