Nie kłóćmy się, podzielmy RKS Wilczyna sprawiedliwie!

Kto chce, niech sprzeda swoją 1/97 część majątku,

kto nie chce, niech nie sprzedaje i zostanie z prezesem Świerkielem.

 

 

 

Członkowie RKS,

 

przedstawiamy pomysł, jak uczciwie, zgodnie z prawem, szybko i sprawnie zakończyć spór wokół sprzedaży majątku RKS Wilczyna w całości. Choć za sprzedażą majątku w całości opowiedziała się większość członków, Zarząd zamierza wyprzedać grunty za 4-5 mln zł. Zwolennicy sprzedaży są nękani i wywierana jest na nich presja, a Zarząd nie zwołuje walnego zgromadzenia, by nie zostać odwołany.

 

Członkowie RKS Wilczyna proponują najlepsze możliwe rozwiązanie: podział Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Wilczynie na dwie Spółdzielnie:

  1. jedną tworzyć będą spółdzielcy zainteresowani sprzedażą, jej majatek zostanie sprzedany, spółdzielnia zlikwidowana, a środki ze sprzedaży podzielone pomiędzy wszystkich jej członków,

  2. druga spółdzielnia skupiać będzie zwolenników obecnego Zarządu, nadal będzie \prowadzić działalność na dotychczasowych zasadach, jej majątek nie zostanie sprzedany, w związku z czym jej członkowie nie otrzymają żadnych pieniędzy z tego tytułu.

 

Rozwiązanie takie jest zgodne z prawem spółdzielczym i statutem RKS Wilczyna. Dla nas najważniejsze jest jednak, że zgodne jest z zasadami sprawiedliwości społecznej, bo pozwala członkom dokonać wyboru, nie krzywdząc przy tym nikogo. Kto chce, odejdzie do nowej spółdzielni, otrzymując należną mu część wypracowanego majątku. Kto od pieniędzy będzie wolał zatrudnienie – będzie miał taką możliwość pozostając w RKS im. Ludowego Lotnictwa Polskiego.

 

Obecnie nasza spółdzielnia zrzesza 97 członków, co oznacza, że każdy z nich ma prawo do 1/97 części majątku Spółdzielni. Podział wymaga przyjęcia odpowiedniej uchwały przez walne zgromadzenie delegatów oraz deklaracji, do której z dwóch powstałych w wyniku podziału spółdzielni członek chce należeć. Majątek Spółdzielni to prywatna własność 97 osób. Chcemy, by każdy z członków wypowiedział się, co chce ze swoją częścią zrobić: sprzedać czy pozostawić obecnemu Zarządowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisane przez: Subbuteo dnia 17.05.2019, 22:01:13

Komentarze:Dodany przez Wiki, dnia 18.05.2019, 10:57:50

Policzmy: jeżeli spółdzielnia ma już tylko 1000 ha to na jednego członka przypada ok. 10 ha x średnia cena za hektar 60 tys. to daje każdemu członkowi 600 tys. z samej tylko sprzedaży gruntów. A są jeszcze inne ruchomości i nieruchomości.<<< Poprzednia 1 Następna >>>Dodaj komentarz
Imię
e-mail (opcjonalnie)
Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zostało znaków