Dyrektorka szkoły w Dusznikach, Cieślewicz, wszczęła procedurę odwołania swojego zastępcy, Sadowskiego. Cieślewicz twierdzi, że uzyskała już pozytywną opinię organu - wójta Bogusia. Żadna to niespodzianka: nieudacznicy próbują się zemścić za publiczną krytykę i obronę nękanych przez Cieślewicz nauczycieli i rodziców. Odwołanie dyrektora Sadowskiego byłoby sprzeczne z przepisami, ale – jak pokazują liczne przykłady z naszej gminy – tym gorzej dla przepisów. W szkole w Dusznikach mamy już nielegalnie powołaną Radę Rodziców, może więc Cieślewicz myśli, że sytuację zrównoważy nielegalne odwołanie dyrektora...  – pisaliśmy latem.

Mściwa Cieślewicz i surowy rodzic przeprowadzili swój plan do końca i odwołali dyr. Sadowskiego. Teraz sprawa jego zwolnienia ze stanowiska znalazła swój epilog: 5 grudnia ub. Roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchylił decyzję dyrektor Cieślewicz, pozbawiającą stanowiska jej zastępcę. Wiedzieliśmy, że tak będzie, dyrektor Sadowski znów górą!

W trakcie jest jeszcze postępowanie przed sądem pracy, które – wszystko na to wskazuje – zakończy się dla dyrektora Sadowskiego szczęśliwie, a gmina zapłaci spore odszkodowanie za bezprawne odwołanie.

 

Napisane przez: Subbuteo dnia 07.01.2019, 17:39:07

Komentarze:



Dodany przez Mieszkaniec, dnia 08.01.2019, 10:12:32

Co Bogusia obchodzi odszkodowanie przecież nie ze swoich placi. On się tylko chwali ile to "że swoich" dokłada do koncertów... Nie wyciągając z własnego portfela ani złotówki. Ciekawe co wylicytuje na orkiestrze świątecznej pomocy, bo dotychczas centus tylko Gminne wydaje bez opamietania



Dodany przez Szamotuły, dnia 08.01.2019, 00:56:50

Brawo Iwonka. Brawo Izunia. Dzięki wam Boguś znowu najpopularniejszy (inaczej) w powiecie!!!



Dodany przez Cytat, dnia 07.01.2019, 19:30:34

Dyrektor Sadowski powiedział to w ubiegłym roku, a teraz jest jeszcze gorzej: "Ale odpowiedzialność za to, co dzieje się w szkole w Dusznikach, nie pozwala mi milczeć. Nie jestem konformistą, nie dbam o to, co sobie pomyśli o mnie każdy z tu obecnych, ponieważ uważam, ze przekroczone zostały kolejne granice dezorganizacji i nieudolności w kierowaniu nie tylko tą placówką, ale i tą gminą".



Dodany przez Mieszkaniec, dnia 07.01.2019, 18:08:54

Dlaczego odwołano kompetentna osobę, a nie te palaczki z przedszkola?



Dodany przez !OOoo, dnia 07.01.2019, 17:58:55

Boguś odwołuje nie tych, których powinien. Pozdrowienia dla wójta i nauczycielek z przedszkola w Podrzewiu od rodziców. Brawo Dyrektor Sadowski!



Dodany przez Alarm, dnia 07.01.2019, 17:56:21

Boguś jest odpowiedzialny za kryzys w szkole podstawowej w Dusznikach i skandaliczną sytuację w przedszkolu w Podrzewiu.



<<< Poprzednia 1 Następna >>>



Dodaj komentarz
Imię
e-mail (opcjonalnie)
Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zostało znaków