Co to znaczy Invictus?- zapytała Chełmina. - To znaczy, że jestem niezwyciężony – wyjaśnił Imperator Romanus. A Chełmina błyskawicznie zarymowała:

Nasz Romanus niezwyciężony,

co słucha się córki i żony,

co unika roboty

i robi same głupoty,

niech rządzi nam ile chce,

bo daje mi diety dwie...”

 

- Invictusem to Ty zostaniesz, jak nikt inny nie wystartuje – rzucił celnie Koparkowy. - Przecież nikt Cię nie lubi i sam kazałeś to zapisać w protokole z sessjum - zakończył. Imperator najpierw się skrzyvił, potem wciągnął dla euforii, na koniec oznajmił, że wygra, - Opracowałem znakomitą strategię wyborczą: najpierw ocieplę wizerunek, a tuż przed głosowaniem odpalę armaty – oznajmił.

 

-A czym ocieplisz wizerunek, styropianem? - zapytał senator Kamuflator, który jak zwykle wykazał się czujnością. - Nie będę wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Po prostu będę ściskał ręce motłochowi i pokażę, że popierają mnie bogowie – zdradził Imperator Romanus.

 

 

Następnego dnia Imperator przeszedł z żoną za rękę przez cały kościół. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania: oburzeni obywatele pytali, po co w ogóle Romanus przychodzi do świątyni, skoro nie przystępuje do sakramentów. - Świątynia to nie miejsce do lansu, Imperatorze – mówili i mieli absolutną rację. Wrażenie było tak złe, że aby je zatrzeć Imperator Roamnus będzie musiał chyba wyhodować sobie trzecią rękę do ściskania motłochu i poklepywania go po plecach.

 

Tylko pamiętajcie obywatele: jeśli Imperator Romanus będzie się witać i bratać z kimś z nas, nie oznacza to wcale sympatii czy szacunku. Uważa nas za motłoch i chce tylko naszego głosu. Ivictus? Romanus raczej leży na łopatkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisane przez: Subbuteo dnia 14.07.2018, 09:17:32

Komentarze:Dodany przez trzy kolory, dnia 20.07.2018, 23:08:19

to smutne że Podrzewie reprezentuje taka nicość jak koparkowy ...Dodany przez Wyborca, dnia 16.07.2018, 17:52:42

Całą gminą i tak rządzi Skarbnica. Taki układ to ewenement co najmniej na skalę województwa!!!!!!!!!!!

Komisja Rewizyjna-Klińska - na pasku
Komisja Rolnictwa i Budżetu-Tylkowski - na pasku

Komisja Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego-Danielczak - na pasku

Komisja Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia-Cwian - na pasku

Ta szara eminencja decyduje o przyjęciach do pracy w urzędzie oraz o zwolnieniach, decyduje o wszystkim.
Po co więc wybory, po co nam jakaś rada, po co nam wójtDodany przez Samo życie, dnia 14.07.2018, 11:10:17

Tuż przed głosowaniem Romanus nie odpali zadnej armaty, tylko wciągnie nosem, kichnie i się osmarka.Dodany przez ?, dnia 14.07.2018, 10:49:19

Koparkowy da się jeszcze zrozumieć, bo choć wierny piesek. Ale Radny Liszkowski z komunalki też podwyżki? skoro jako pierwszy się przefarbował na listę Adama.Dodany przez Victor znaczy zwyciężca, dnia 14.07.2018, 09:31:24

Skarniczka i Zimny dostają nagrody i premie, radni z komunalki podwyżki, a mieszkańcom ma wystarczyć uściśk ręki i kolejne niespełnione obietnice?<<< Poprzednia 1 Następna >>>Dodaj komentarz
Imię
e-mail (opcjonalnie)
Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zostało znaków
CAPTCHA
CAPTCHA (przepisz kod z obrazka powyżej)