- Imperatorze, dlaczego nie powiedziałeś, że pojechałeś napić się wina do Galii? - zapytał Azor, jeszcze wierny. - Galia est omnis divisa in partes tres -odpowiedział wymijająco Imperator. - Imperator plecie trzy po trzy, może już lepiej, jak nic nie mówi – zarechotał Koparkowy. - Trzym ryj i lepiej jedź tarmosić bobry – wykrzyknęła gniewnie Regina Alina. - Zapomniałaś już o hydrancie, ze się tak bezczelnie odzywasz? - rozjechał ją Koparkowy, mający wciąż w pamięci donos, ze rodzina Reginy Aliny myła swoje maszyny rolnicze wodą ze strażackiego hydrantu.

 

 

-Milczcie! Milczenie jest złotem – Imperator Romanus stanowczo przerwał kłótnię w rodzinie. - Wystarczy, że inni gadają – westchnął zbolałym głosem. - No właśnie, skąd żona Brutusa dowiedziała się o wyjeździe do Galii? - rzeczowo zapytała Chełmina. -Mamy w urzędzie sygnalistów – złowieszczo wysyczał Imperator Romanus. - Trzeba ustalić, kto to – dodał bez zbędnej zwłoki. -No właśnie, kto to jest sygnalista? - zapytała Chełmina. Imperator przewrócił oczami, co wyrażać miał jego ból z powodu konieczności współpracy z niezbyt mądrymi osobami. - Sygnalista to donosiciel! - wysyczał Imperator. - Czy wiecie, kto donosi? - na koniec pojawił się konkret.

 

- Ktoś, kto chce zająć Twoje miejsce – podpowiedział Zdrowy Rozsądek. Ten sam Zdrowy Rozsądek podpowiada radnym, że już czas odciąć się od Imperatora Romanusa, Już najwyższy czas.

 

A przy okazji podzielonej na trzy części Galii – Imperator odbył tam już dwie wycieczki, obie tajne.

 

 

Napisane przez: Subbuteo dnia 28.10.2017, 10:48:50

Komentarze:Dodany przez Bystry, dnia 28.10.2017, 11:03:31

Moze bogus tam na stale zostanie i bedzie spokoj<<< Poprzednia 1 Następna >>>Dodaj komentarz
Imię
e-mail (opcjonalnie)
Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zostało znaków
CAPTCHA
CAPTCHA (przepisz kod z obrazka powyżej)