Koniec XXX sesji Rady Powiatu. Czy są pytania? Nasuwa się jedno: czy w szpitalu powiatowym jest oddział psychiatryczny? Jeśli nie ma, trzeba go niezwłocznie stworzyć. Starosta Kwaśniewicz, kilkoro radnych i urzędników potrzebują pilnej terapii!

 

Dyrektor szpitala Pawełczak deklaruje, że przedstawi zaświadczenie, że potrafi czytać ze zrozumieniem i oskarża radnego o kłamstwo co do ilości zatrudnionych lekarzy. Tenże radny czuje się z punktu pozbawiony prawa do opieki medycznej i to wraz z rodziną. Radny Trąbczyński odmawia wyjaśnienia, co miał na myśli używając słowa aberracja, ale żąda, by zaprotokołować, że radny Kowzan nie szanuje swoich wyborców. Starosta Kwaśniewicz wyraźnie minął się z powołaniem: z mównicy niczym z ambony grzmi, że zadawanie pytań jest niegrzeczne. Zresztą pytanie możliwe jest wczoraj, nie teraz. Skarbniczka, zamiast wyjaśnić, jaki majątek powiat zamierza sprzedać, zamienia się w karpia i milcząc z trudem łapie powietrze, bo nie ma pojęcia, choć powinna wiedzieć. Dowiadujemy się też, że reorganizacja w oświacie następuje, żeby uczeń czy nauczyciel mogli kupić kanapkę w Zespole nr 1 zamiast w Zespole nr 3, a pracownicy na zdublowanych stanowiskach mogli pójść na urlop...

 

Jakieś pytania? Dlaczego musimy znosić takie idiotyzmy?! Był kiedyś taki film, Szpital Brytania, gdzie absurd gonił absurd. To, co było satyrą u nas jest w pełni realne.

 

Więcej w nowym numerze miesięcznika Forum w dystrybucji od 4 lipca!

 Polecamy profil Forum na fb:

https://www.facebook.com/FORUM-informacje-i-rewelacje-z-powiatu-szamotulskiego-1883379561918945/

 

Napisane przez: Subbuteo dnia 27.06.2017, 23:06:11

Komentarze:

Brak komentarzy.


<<< Poprzednia 1 Następna >>>Dodaj komentarz
Imię
e-mail (opcjonalnie)
Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zostało znaków
CAPTCHA
CAPTCHA (przepisz kod z obrazka powyżej)