Jak się dowiadujemy, wójt Boguś pod pretekstem zbierania starych zdjęć łaził po Brzozie. Prawdziwy cel tych wizyt był jednak inny: wójt Boguś opowiada chętnie, że nic w gminie się nie dzieje, bo jego poprzednik zadłużył gminę i teraz nie ma na nic pieniędzy. Oczywistą oczywistością jest dla nas to, że to wójt Boguś zadłuża gminę, co udowodni ponad wszelką wątpliwość na najbliższej sesji, prosząc o zgodę na pożyczkę na utrzymanie Ochotniczych Straży Pożarnych. W uzasadnieniu napisano, że trzeba się zadłużyć, bo gminy nie stać na doposażenie OSP. Czy ktoś zapyta, po co doposażać?

 

 

Komentarz

Nikt tak dobrze jak ja nie wie, że w czasie kampanii wyborczej wójt Boguś mówił o złym stanie finansów gminy i zapowiadał ich uzdrowienie. Nalegał też na mnie, żebym napisała na wiki, że stan finansów jest tak zły, że gminie grozi wyłączenie oświetlenie ulic oraz zawieszenie wypłat dla nauczycieli. Nie zrobiłam tego, bo kiedy zażądałam dowodów, nie dostałam ich. I dobrze zrobiłam! Po wyborach, w pierwszym wywiadzie, wójt Boguś oświadczył, że nigdy nie twierdził, że stan gminnych finansów jest zły, bo jest dobry. Dlaczego zatem Boguś grzeje stare tematy, którym zdążył już sam zaprzeczyć? Idą wybory, a Boguś boi się, że wójt Woropaj wystartuje i wygra. A co do braku pieniędzy: to przecież wójt Boguś stoi za zakupem Gamonia za milion złotych, premiami dla skarbniczki, idącymi w setki tysięcy wypłatami dla kancelarii prawniczych, koncertem Dawida Kwiatkowskiego za 56 tysięcy. Nic się dobrego w gminie nie dzieje z braku pieniędzy, tylko z z braku dobrego gospodarza. 

Hania

 

 

Wywiad z Bogusiem, w którym mówi, że nie mówił, że jest źle z finansami gminy pod linkiem:

http://szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/zmiany-w-gminie-zaczynamy-od-urzedu-wywiad-z-nowym-wojtem,2679604,art,t,id,tm.html

Napisane przez: Subbuteo dnia 21.06.2017, 22:31:09

Komentarze:Dodany przez Bilboa, dnia 22.06.2017, 12:48:38

Boguś po raz drugi próbuje tego samego czyli straszenia zadłużeniem poprzednika, Tyle, że w kampanii wyborczej sam będzie swoim poprzednikiem!Dodany przez Populus Romanus, dnia 22.06.2017, 09:43:22

Boguś boi się panicznie Wójta Woropaja...
Nic dziwnego...Dodany przez EGO, dnia 22.06.2017, 08:25:19

Gdybym był złośliwy napisałbym: jaki goguś taki kram.
Ponieważ jestem bardzo złośliwy napiszę : imperator, wioskowy …. Idzie przez wieś z kagankiem głupoty.
Związek przyczynowo skutkowy jest tu prosty. Brak kwalifikacji, brak kompetencji , brak podstawowej kultury osobistej , brak dotacji, brak materialnych osiągnięć. Powszechnie zła opinia.
A kram? Kręcenie lodów dosłownie i w przenośni , mataczenie powoduje, że jego członkowie modlą się w jednej parafii i grzeszą w drugiej. Obowiązuje zasada, ty mnie obetniesz włosy ja tobie podatek.
No i sobie też. Nazwiska? Wyświechtane i powszechnie znane plus urocza ósemka. Życie jest przecież trudne, a grunt to rodzina i znajomi.
A opinia? Opinia się przecież nie liczy.<<< Poprzednia 1 Następna >>>Dodaj komentarz
Imię
e-mail (opcjonalnie)
Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zostało znaków
CAPTCHA
CAPTCHA (przepisz kod z obrazka powyżej)