Dlaczego wójt wydaje i zawsze zamierza wydawać decyzje zgodne z oczekiwaniami inwestorów? Rożnie można myśleć, różnie mówią. Warto jednak wiedzieć, co sam Woropaj ma na ten temat do powiedzenia. -  Nie to, że idę na inwestora - rzucił wójt na marcowej sesji Rady Gminy. Zapewnił, że jest na tak, bo nie chce ryzykować płacenia  odszkodowania z własnej kasy, jakby się pomylił, a inwestor złożył skargę i  wygrał odszkodowanie. Ustawa o odpowiedzialności urzędniczej obowiązuje, ja bym płacił, gmina by płaciła - lamentował Woropaj.

Tekst ustawy poniżej. Każdy może zobaczyć, że nie ma tam ani słowa o obowiązku wydawania pozytywnych dla inwestora decyzji. Karę można ponieść jedynie za rażące naruszenie prawa (co prawdę mówiąc Woropajowi już się zdarzało). Czyżby wójt aż tak bardzo nie orientował się w przepisach, że przyklepuje wszystko, bo nie wie. czy aby nie popełnia rażącego naruszenia prawa wartości jego dwunastu pensji?


Wypowiedż wójta znajdziesz tu

Ustawa z dnia 20 stycznia 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz.U. z 16 lutego 2011 r. nr 34; poz. 173) - weszła w życie 17 maja 2011 r.

Napisane przez frmn dnia 11.04.2012, 19:12:42